Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach z klientem? – warsztaty dla administracji publicznej

  • SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
  • Rozwijanie umiejętności profesjonalnej obsługi klienta.
  • Trening technik radzenie sobie z trudnym klientem.
  • Wypracowanie postawy asertywnej w kontakcie z klientem.
  • Poznanie technik radzenia sobie z emocjami w sytuacjach trudnych z klientem.
  • Profesjonalny i pozytywny wizerunek urzędu w oczach klientów.
  • Wachlarz technik pozwalający lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami.
  • Większy komfort psychiczny w relacjach z trudnymi klientami.

1. Zasady profesjonalnej obsługi jako profilaktyka sytuacji trudnych.

Standardy w obsłudze klienta.

2. Budowanie pozytywnych relacji w kontakcie z klientem.

Nastawienie jako fundament pozytywnych relacji. Pożądane i niepożądane zachowania w kontakcie z klientem. Elastyczność w kontaktach z klientami.

3. Skuteczna komunikacja z klientem.

Model komunikacji. Narzędzia komunikacji. Blokady w komunikacji. Radzenie sobie zastrzeżeniami klientów. Komunikacja dla porozumienia.

4. Typologia klientów.

Wskazówki rozpoznania typu klienta. Autodiagnoza własnego typu. Praktyczne wskazówki obsługi danego typu klienta.

5. Asertywne techniki radzenie sobie z trudnym klientem i klientem roszczeniowym.

Asertywność jako alternatywa dla zachowań agresywnych i uległych. Radzenie sobie klientem napastliwym. Techniki radzenia sobie z krytyką osobistą i urzędu.

6. Radzenie sobie z emocjami w trudnych sytuacjach z klientem.

Zrozumieć swoje emocje. Zapalniki powodujące stres. Empatia w kontakcie z klientem. Techniki radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach.

Szkolenia prowadzone jest w formie warsztatowej. Uczestnicy szkolenia biorą aktywny udział i ćwiczą na realnych sytuacjach, aby jak najszybciej i efektywniej implantowali zdobyte na szkoleniu umiejętności w codzienną praktykę. Podczas szkolenia będą wykorzystane następujące metody pracy: praca indywidualna, dyskusje, odgrywanie ról (scenki), praca w podgrupach, test, mini – wykłady, dyskusje.

Katarzyna Majewska – psycholog, trener, menedżer.

Od 2000 roku pracuje jako trener szkoleń miękkich, od 2006 roku jako trener biznesu. Szkoli trenerów, menedżerów, urzędników, sprzedawców i przedstawicieli handlowych. Przeszkoliła setki osób z zakresu pracy zespołowej i budowania efektywnych zespołów, wspiera także menedżerów w zarządzaniu zespołami. Jest absolwentką psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada certyfikat NLP – Practitioner wydany przez Instytut Miltona H. Eriksona z Berlina. Ukończyła Podyplomowe Studia z zakresu Coachingu w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Prowadzi szkolenia komercyjne i współfinansowane przez EFS (otwarte i zamknięte). Od 2011 roku jest kierownikiem ds. szkoleń wewnętrznych oraz trenerem zespołu szkoleniowców w sieci handlowej z branży FMCG, gdzie jej głównym zadaniem jest budowanie i rozwój zespołu szkoleniowców, rozwija ich umiejętności trenerskie oraz dba o przestrzeganie standardów pracy. Przy współpracy z firmami zewnętrznymi przygotowuje także szkolenia e-learningowe (w tym projekty grywalizacyjne) dla pracowników sklepów. Prowadzi także szkolenia dla kierowników sklepów oraz dla przyszłych właścicieli sklepów. Przeprowadziła szkolenia m.in. dla: Altadis Polska S.A, Przedsiębiorstwo Handlowe Arko Sp. z o.o, Arvato Services, Avans Centrum-Zachód Sp. z o.o., Bridgestone Poznań Sp. z o.o., Grene, Hart-Rol, Hellmann, Infor Sp. z o.o., Worldwide Logistics Polska, Intermarche, Henkel, Hortino Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Leżajsk Sp. z o.o., Josera Polska Sp. Z o.o., JJ Power, Krzyżanowcy Sp. z o.o., Martin Bauer Sp. z o.o., Mlekovita, Nutricia Sp. z o.o., SCA PR Polska, Sitel Contact Center Outsourcing, Starsen Sp. z o.o., Tarczyński S.A, Trenkwalder & Partner Sp. z o.o., Wheelabrator Sp. z o.o, Wolters Kluwer, Żabka Polska S.A, Pomorski Urząd Wojewódzki, Powiatowe Urzędy Pracy (Wolsztyn, Nowy Tomyśl, Śrem, Kamień Pomorski, Myślibórz, Lubin, Kołobrzeg, Świnoujście, Rawicz, Gostyń, Krosno Odrzańskie), Ministerstwo Gospodarki, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Urząd Gminy w Żukowie.

4900 zł zw. VAT*/dzień szkolenia lub 4900 zł + 23% VAT/dzień szkolenia

*jeśli szkolenie jest finansowane, co najmniej w 70% ze środków publicznych, podlega zwolnieniu z podatku VAT.

Cena zawiera: uczestnictwo w szkoleniu, materiały szkoleniowe, certyfikaty, dojazd i zakwaterowanie wykładowcy.

Płatność: na podstawie faktury z 7-dniowym terminem płatności.


Wyślij zapytanie

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Temat wiadomości (wymagane)

Treść wiadomości (wymagane)

W treści proszę podać miejsce, liczbę uczestników oraz ilość dni.


Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach z klientem?- warsztaty dla administracji publicznej

Czas trwania: 1 dzień
Miejsce: siedziba Klienta lub inne miejsce wskazane przez Klienta
Harmonogram: zgodnie z wytycznymi Klienta

Comments are closed