Szkolenia

"Szkolimy Najlepiej" - nasze szkolenia wyróżnia wysoki poziom organizacyjny i merytoryczny. Zapraszamy do współpracy.

Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu – szkolenie dla instytucji publicznych – Poznań

  • SZKOLENIE OTWARTE

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) umieściła wypalenie w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-11). Nowa klasyfikacja chorób obowiązuje od 1 stycznia 2022.

Wypalenie zawodowe jest długofalowym procesem, którego główną przyczyną jest przewlekły stres, nadmierne zmęczenie oraz stawianie sobie zbyt wysokich celów.

Dlatego ważne jest, aby przeciwdziałać wypaleniu i kreować takie środowisko pracy, które będzie sprzyjało dobrostanowi psychicznemu.

Warto nauczyć się jak lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach i być uważnym w stosunku do swoich pracowników, aby zareagować w odpowiednim momencie.

1. Identyfikacja syndromu wypalenia zawodowego.
Czym jest wypalenie zawodowe? Źródła syndromu wypalenia. Objawy syndromu. Etapy wypalenia. Jak rozpoznać u siebie i innych? Czy syndrom wypalenia dotyczy mnie osobiście? – autodiagnoza.

2. Profilaktyka wypalenia – stres w pracy zawodowej.

Zebranie wiedzy na temat pojęcia stresu, jego źródeł, rodzajów (stres pozytywny i negatywny), objawy stresu, mitologia stresu. Rozpoznanie indywidualnej mapy sytuacji stresowych i sposobów radzenia sobie z tymi sytuacjami – ze szczególnym uwzględnieniem miejsca wykonywanej pracy (autodiagnoza), podział na konstruktywne i nie konstruktywne sposoby radzenia sobie ze stresem, stres a osobowość. Szybkie techniki obniżania napięcia. Techniki relaksacyjne. Techniki regulacji emocji.

3. Profilaktyka wypalenia – przeciwdziałanie przemęczeniu.
Określanie celów. Organizacja pracy własnej i innych. Zachowanie równowagi między życiem zawodowym i osobistym, jako element filozofii życiowej i praktyki zdrowego rozwoju. Zasady zdrowego stylu życia, rozpoznawanie indywidualnych zasobów i sposobów regeneracji poziomu energii, rozpoznawanie listy własnych zasobów i kompetencji jako przyszłego źródła oparcia w trudnych sytuacjach.

4. Profilaktyka wypalenia zawodowego – budowanie automotywacji.
Automotywacja – jak utrzymać własną motywację na wysokim poziomie. Przekonania wzmacniające. Siła dialogu wewnętrznego. Rozpoznawanie indywidualnych zasobów i sposobów regeneracji poziomu energii, rozpoznawanie listy własnych zasobów i kompetencji jako przyszłego źródła oparcia w trudnych sytuacjach.

Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatowej. Uczestnicy szkolenia biorą aktywny udział i ćwiczą na realnych sytuacjach zawodowych, aby jak najszybciej i efektywniej implantowali zdobyte na szkoleniu umiejętności w codzienną praktykę. Podczas szkolenia będą wykorzystane następujące metody pracy: Praca indywidualna, testy, praca grupowa, mini wykład.

Katarzyna Majewska – psycholog, trener, menedżer

Od 2000 roku pracuje jako trener szkoleń miękkich, od 2006 roku jako trener biznesu. Szkoli trenerów, menedżerów, urzędników, sprzedawców i przedstawicieli handlowych. Przeszkoliła setki osób z zakresu pracy zespołowej i budowania efektywnych zespołów, wspiera także menedżerów w zarządzaniu zespołami. Jest absolwentką psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada certyfikat NLP – Practitioner wydany przez Instytut Miltona H. Eriksona z Berlina. Ukończyła Podyplomowe Studia z zakresu Coachingu w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Prowadzi szkolenia komercyjne i współfinansowane przez EFS (otwarte i zamknięte). Od 2011 roku jest kierownikiem ds. szkoleń wewnętrznych oraz trenerem zespołu szkoleniowców w sieci handlowej z branży FMCG, gdzie jej głównym zadaniem jest budowanie i rozwój zespołu szkoleniowców, rozwija ich umiejętności trenerskie oraz dba o przestrzeganie standardów pracy. Przy współpracy z firmami zewnętrznymi przygotowuje także szkolenia e-learningowe (w tym projekty grywalizacyjne) dla pracowników sklepów. Prowadzi także szkolenia dla kierowników sklepów oraz dla przyszłych właścicieli sklepów. Przeprowadziła szkolenia m.in. dla: Altadis Polska S.A, Przedsiębiorstwo Handlowe Arko Sp. z o.o, Arvato Services, Avans Centrum-Zachód Sp. z o.o., Bridgestone Poznań Sp. z o.o., Grene, Hart-Rol, Hellmann, INFOR Sp. z o.o., Worldwide Logistics Polska, Intermarche, Henkel, Hortino Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Leżajsk Sp. z o.o., Josera Polska Sp. Z o.o., JJ Power, Krzyżanowcy Sp. z o.o., Martin Bauer Sp. z o.o., Mlekovita, Nutricia Sp. z o.o., SCA PR Polska, Sitel Contact Center Outsourcing, Starsen Sp. z o.o., Tarczyński S.A, Trenkwalder & Partner Sp. z o.o., Wheelabrator Sp. z o.o, Wolters Kluwer, Żabka Polska S.A, Pomorski Urząd Wojewódzki, Powiatowe Urzędy Pracy (Wolsztyn, Nowy Tomyśl, Śrem, Kamień Pomorski, Myślibórz, Lubin, Kołobrzeg, Świnoujście, Rawicz, Gostyń, Krosno Odrzańskie), Ministerstwo Gospodarki, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Urząd Gminy w Żukowie, Sąd Rejonowy w Elblągu, Urząd Gminy Ładzice.

Cena promocyjna: 1870 zł zw. VAT*/osoba – obowiązuje przy zgłoszeniu co najmniej 2 osób

Cena standardowa: 1970 zł zw. VAT*/osoba

Ceny zawierają: szkolenie, materiały szkoleniowe, certyfikat, przerwy kawowe, obiad.

*jeśli szkolenie jest finansowane, co najmniej w 70% ze środków publicznych, podlega zwolnieniu z podatku VAT.

Płatność: na podstawie faktury z 7-dniowym terminem płatności. Faktura będzie wręczona uczestnikowi w ostatnim dniu szkolenia.

Poznań, dokładne miejsce szkolenia zostanie podane na 7 dni przed szkoleniem


POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIA


Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu – szkolenie dla instytucji publicznych

Czas trwania: 2 dni
Harmonogram: 13-14 czerwca 2024 r., godz. 10.00-16.00
Miejsce: Poznań

Cena promocyjna: 1870 zł zw. VAT*/osoba – obowiązuje przy zgłoszeniu co najmniej 2 osób

Comments are closed