Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu – szkolenie dla instytucji publicznych
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) umieściła wypalenie w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-11). Nowa klasyfikacja chorób obowiązuje od 1 stycznia 2022.
Wypalenie zawodowe jest długofalowym procesem, którego główną przyczyną jest przewlekły stres, nadmierne zmęczenie oraz stawianie sobie zbyt wysokich celów.
Dlatego ważne jest, aby przeciwdziałać wypaleniu i kreować takie środowisko pracy, które będzie sprzyjało dobrostanowi psychicznemu.
Warto nauczyć się jak lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach i być uważnym w stosunku do swoich pracowników, aby zareagować w odpowiednim momencie.
Czym jest wypalenie zawodowe? Źródła syndromu wypalenia. Objawy syndromu. Etapy wypalenia. Jak rozpoznać u siebie i innych? Czy syndrom wypalenia dotyczy mnie osobiście? – autodiagnoza.
2. Profilaktyka wypalenia – stres w pracy zawodowej.
Zebranie wiedzy na temat pojęcia stresu, jego źródeł, rodzajów (stres pozytywny i negatywny), objawy stresu, mitologia stresu. Rozpoznanie indywidualnej mapy sytuacji stresowych i sposobów radzenia sobie z tymi sytuacjami – ze szczególnym uwzględnieniem miejsca wykonywanej pracy (autodiagnoza), podział na konstruktywne i nie konstruktywne sposoby radzenia sobie ze stresem, stres a osobowość. Szybkie techniki obniżania napięcia. Techniki relaksacyjne. Techniki regulacji emocji.
3. Profilaktyka wypalenia – przeciwdziałanie przemęczeniu.
Określanie celów. Organizacja pracy własnej i innych. Zachowanie równowagi między życiem zawodowym i osobistym, jako element filozofii życiowej i praktyki zdrowego rozwoju. Zasady zdrowego stylu życia, rozpoznawanie indywidualnych zasobów i sposobów regeneracji poziomu energii, rozpoznawanie listy własnych zasobów i kompetencji jako przyszłego źródła oparcia w trudnych sytuacjach.
4. Profilaktyka wypalenia zawodowego – budowanie automotywacji.
Automotywacja – jak utrzymać własną motywację na wysokim poziomie. Przekonania wzmacniające. Siła dialogu wewnętrznego. Rozpoznawanie indywidualnych zasobów i sposobów regeneracji poziomu energii, rozpoznawanie listy własnych zasobów i kompetencji jako przyszłego źródła oparcia w trudnych sytuacjach.
Katarzyna Majewska – psycholog, trener, menedżer
Od 2000 roku pracuje jako trener szkoleń miękkich, od 2006 roku jako trener biznesu. Szkoli trenerów, menedżerów, urzędników, sprzedawców i przedstawicieli handlowych. Przeszkoliła setki osób z zakresu pracy zespołowej i budowania efektywnych zespołów, wspiera także menedżerów w zarządzaniu zespołami. Jest absolwentką psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada certyfikat NLP – Practitioner wydany przez Instytut Miltona H. Eriksona z Berlina. Ukończyła Podyplomowe Studia z zakresu Coachingu w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Prowadzi szkolenia komercyjne i współfinansowane przez EFS (otwarte i zamknięte). Od 2011 roku jest kierownikiem ds. szkoleń wewnętrznych oraz trenerem zespołu szkoleniowców w sieci handlowej z branży FMCG, gdzie jej głównym zadaniem jest budowanie i rozwój zespołu szkoleniowców, rozwija ich umiejętności trenerskie oraz dba o przestrzeganie standardów pracy. Przy współpracy z firmami zewnętrznymi przygotowuje także szkolenia e-learningowe (w tym projekty grywalizacyjne) dla pracowników sklepów. Prowadzi także szkolenia dla kierowników sklepów oraz dla przyszłych właścicieli sklepów. Przeprowadziła szkolenia m.in. dla: Altadis Polska S.A, Przedsiębiorstwo Handlowe Arko Sp. z o.o, Arvato Services, Avans Centrum-Zachód Sp. z o.o., Bridgestone Poznań Sp. z o.o., Grene, Hart-Rol, Hellmann, INFOR Sp. z o.o., Worldwide Logistics Polska, Intermarche, Henkel, Hortino Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Leżajsk Sp. z o.o., Josera Polska Sp. Z o.o., JJ Power, Krzyżanowcy Sp. z o.o., Martin Bauer Sp. z o.o., Mlekovita, Nutricia Sp. z o.o., SCA PR Polska, Sitel Contact Center Outsourcing, Starsen Sp. z o.o., Tarczyński S.A, Trenkwalder & Partner Sp. z o.o., Wheelabrator Sp. z o.o, Wolters Kluwer, Żabka Polska S.A, Pomorski Urząd Wojewódzki, Powiatowe Urzędy Pracy (Wolsztyn, Nowy Tomyśl, Śrem, Kamień Pomorski, Myślibórz, Lubin, Kołobrzeg, Świnoujście, Rawicz, Gostyń, Krosno Odrzańskie), Ministerstwo Gospodarki, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Urząd Gminy w Żukowie, Sąd Rejonowy w Elblągu, Urząd Gminy Ładzice.
5700 zł zw. VAT*/dzień szkolenia lub 5700 zł + 23% VAT/dzień szkolenia
*jeśli szkolenie jest finansowane, co najmniej w 70% ze środków publicznych, podlega zwolnieniu z podatku VAT.
Cena zawiera: uczestnictwo w szkoleniu, materiały szkoleniowe oraz certyfikat nadesłane na adres e-mail uczestnika.
Płatność na podstawie faktury z 7-dniowym terminem płatności. Faktura będzie wysłana na adres e-mail uczestnika.
Comments are closed