Szkolenia

"Szkolimy Najlepiej" - nasze szkolenia wyróżnia wysoki poziom organizacyjny i merytoryczny. Zapraszamy do współpracy.

Zarządzanie zespołem i radzenie sobie w trudnych sytuacjach – warsztaty dla kadry kierowniczej NFZ

 • SZKOLENIE ZAMKNIĘTE
Celem szkolenia jest rozwijanie kompetencji menedżerskich.

Dzięki szkoleniu każdy z uczestników będzie:

 • Znał swoje mocne strony i obszary do rozwoju w zakresie kompetencji menedżerskich.
 • Rozumiał wpływ właściwego sposobu porozumiewania się na poziom osiąganych przez zespół celów.
 • Potrafił zadbać o prawidłowy przepływ informacji w zespole.
 • Komunikował się w sposób zwiększający zaangażowanie zespołu.
 • Potrafił dopasować styl kierowania do rozwoju pracownika.
 • Wiedział w jaki sposób delegować zadania i egzekwować ich wykonanie.
 • Wiedział w jaki sposób dobierać pracowników do zespołu.

Moduł 1 SKUTECZNY LIDER
Rola szefa a rola lidera w zarządzaniu. Autorytet i charyzma lidera. Kreowanie wizerunku szefa. Zadania szefa i lidera. Kompetencje przywódcze. Autodiagnoza. Fazy zarządzania: planowanie, organizowanie, kierowanie i kontrolowanie.

Moduł 2 DELEGOWANIE ZADAŃ
Wprowadzenie do delegowania zadań.
Źródła lęku i oporu przed delegowaniem pracy podwładnym. Dlaczego szef „musi” zacząć delegować. Czym jest delegowanie? Motywująca funkcja delegowania. Moje stare zadania i moje nowe zadania – wybór obszarów możliwych do delegowania.

Ustalanie zakresu delegowania zadań.
Jak rozwijać podwładnych? Etapy delegowania zadań od cząstek zadań pod nadzorem po pełne usamodzielnienie. Dobór poziomu delegowania zadań do fazy rozwoju pracownika. Diagnoza własnego stylu przywództwa i jego wpływ na gotowość do delegowania zadań. Stworzenie planu pracy rozwojowej dla podwładnych. 10 kroków delegowania.

Umiejętne stawianie zadań.
Trening umiejętności prawidłowego przekazywania zadań i poleceń podwładnym.

Moduł 3 BUDOWA I ROZWÓJ ZESPOŁU

Budowanie zespołu w oparciu o typ osobowości pracowników.
Wskazówki rozpoznania danego typu. Diagnoza własnego typu psychologicznego. Sposoby postępowania z pracownikiem o danym typie temperamentu. Zadania zespołu a wybór członków zespołu w kontekście typów psychologicznych.

Skuteczne funkcjonowanie zespołu.
Autodiagnoza skuteczności własnego zespołu. Budowanie pozytywnej atmosfery w zespole. Postawy utrudniające pracę w zespole. Odpowiedzialność zespołu i szefa za realizację celów. Diagnoza ról w zespole.

Komunikacja w zespole a efektywność pracy zespołowej.
Obieg informacji w zespole. Zasady przepływu informacji. Zasady prowadzenia skutecznych i konstruktywnych rozmów z pracownikiem. Wpływ niewłaściwej komunikacji na efekty osiągane przez zespół. Sytuacje trudne w komunikacji z pracownikami. Rozwiązywanie konfliktów wyrosłych na bazie błędów komunikacyjnych. Stopery komunikacyjne – jak im zapobiegać? Trening komunikacji dla porozumienia.

MODUŁ 4 MOTYWOWANIE ZESPOŁU

Wpływ szefa na motywację zespołu. Wpływ niewłaściwej komunikacji na efekty osiągane przez zespół. Narzędzia motywacji. Rola wzmocnień we wpływaniu na zachowania pracowników. Trening prawidłowego zastosowania pochwały i reprymendy. Motywowanie poprzez modelowanie zachowań i postaw.

Szkolenie ma charakter warsztatowy i opiera się na aktywności wszystkich uczestników.
Wykorzystane formy uczenia się to:

 • praca w grupach angażująca wszystkich uczestników szkolenia, której celem jest wymiana doświadczeń i znajdowanie rozwiązań,
 • mini wykłady wyjaśniający podstawy teoretyczne,
 • odgrywanie scenek jako forma realnego pokazania sytuacji,
 • dyskusja, której celem jest analizowanie scenek i omawianie sytuacji,
 • gry symulacyjne,
 • testy.

Uczestnicy szkolenia biorą aktywny udział i ćwiczą na realnych sytuacjach zawodowych, aby jak najszybciej i efektywniej implantowali zdobyte na szkoleniu umiejętności w codzienną praktykę.

Katarzyna Majewska – psycholog, trener, menedżer

Od 2000 roku pracuje jako trener szkoleń miękkich, od 2006 roku jako trener biznesu. Szkoli trenerów, menedżerów, urzędników, sprzedawców i przedstawicieli handlowych. Przeszkoliła setki osób z zakresu pracy zespołowej i budowania efektywnych zespołów, wspiera także menedżerów w zarządzaniu zespołami. Jest absolwentką psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada certyfikat NLP – Practitioner wydany przez Instytut Miltona H. Eriksona z Berlina. Ukończyła Podyplomowe Studia z zakresu Coachingu w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Prowadzi szkolenia komercyjne i współfinansowane przez EFS (otwarte i zamknięte). Od 2011 roku jest kierownikiem ds. szkoleń wewnętrznych oraz trenerem zespołu szkoleniowców w sieci handlowej z branży FMCG, gdzie jej głównym zadaniem jest budowanie i rozwój zespołu szkoleniowców, rozwija ich umiejętności trenerskie oraz dba o przestrzeganie standardów pracy. Przy współpracy z firmami zewnętrznymi przygotowuje także szkolenia e-learningowe (w tym projekty grywalizacyjne) dla pracowników sklepów. Prowadzi także szkolenia dla kierowników sklepów oraz dla przyszłych właścicieli sklepów. Przeprowadziła szkolenia m.in. dla: Altadis Polska S.A, Przedsiębiorstwo Handlowe Arko Sp. z o.o, Arvato Services, Avans Centrum-Zachód Sp. z o.o., Bridgestone Poznań Sp. z o.o., Grene, Hart-Rol, Hellmann, INFOR Sp. z o.o., Worldwide Logistics Polska, Intermarche, Henkel, Hortino Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Leżajsk Sp. z o.o., Josera Polska Sp. Z o.o., JJ Power, Krzyżanowcy Sp. z o.o., Martin Bauer Sp. z o.o., Mlekovita, Nutricia Sp. z o.o., SCA PR Polska, Sitel Contact Center Outsourcing, Starsen Sp. z o.o., Tarczyński S.A, Trenkwalder & Partner Sp. z o.o., Wheelabrator Sp. z o.o, Wolters Kluwer, Żabka Polska S.A, Pomorski Urząd Wojewódzki, Powiatowe Urzędy Pracy (Wolsztyn, Nowy Tomyśl, Śrem, Kamień Pomorski, Myślibórz, Lubin, Kołobrzeg, Świnoujście, Rawicz, Gostyń, Krosno Odrzańskie), Ministerstwo Gospodarki, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Urząd Gminy w Żukowie, Urząd Gminy Ujazd, Urząd Gminy Ładzice, Sąd Rejonowy w Elblągu.

5700 zł zw. VAT*/dzień szkolenia lub 5700 zł + 23% VAT/dzień szkolenia

*jeśli szkolenie jest finansowane, co najmniej w 70% ze środków publicznych, podlega zwolnieniu z podatku VAT.

Cena zawiera: uczestnictwo w szkoleniu, materiały szkoleniowe oraz certyfikat nadesłane na adres e-mail uczestnika.

Płatność na podstawie faktury z 7-dniowym terminem płatności. Faktura będzie wysłana na adres e-mail uczestnika.


Wyślij zapytanie

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (wymagane)

  Temat wiadomości (wymagane)

  Treść wiadomości (wymagane)

  W treści proszę podać miejsce, liczbę uczestników oraz ilość dni.


  Zarządzanie zespołem i radzenie sobie w trudnych sytuacjach – warsztaty dla kadry kierowniczej NFZ

  Czas trwania: 2 dni
  Harmonogram: zgodnie z wytycznymi Klienta
  Miejsce: zgodnie z wytycznymi Klienta

  Comments are closed